Artykuły

Oaza Nowego Życia II st. 2 t.

W czasie wakacji, w terminie od 15 do 31 lipca 2014 w naszym Domu Rekolekcyjnym odbywały się rekolekcje Oazy Nowego Życia II st. dla młodzieży po drugiej klasie szkoły średniej. Rekolekcje te były prowadzone przez ks. Władysława Hajduka i ks. Daniela Odora.

Uczyliśmy się przez te dwa tygodnie spotykać się z Chrystusem w sakramentach. Liturgia stanowiła dla nas centrum każdego dnia. Przez zrozumienie i pogłębianie świadomości dotyczącej sakramentów podczas każdej liturgii doświadczaliśmy spotkania z osobowym Bogiem. To dzięki naszemu udziałowi w życiu sakramentalnym zapragnęliśmy, aby liturgia, którą przeżywamy na co dzień, czy to w czasie rekolekcji czy u siebie w parafiach była coraz piękniejsza dzięki naszemu zaangażowaniu.

Ponadto czas rekolekcji to było również czas zawiązywania i pogłębiania przyjaźni z ludźmi pochodzących z różnych części naszej diecezji. Dzięki Wspólnocie jakiej doświadczaliśmy każdego dnia, mogliśmy spokojniej wrócić do naszych domów ze świadomością, że Pan Jezus, którego wcześniej wybraliśmy na Pana naszej codzienności, posyła nam drugiego człowieka do życia we Wspólnocie.